Έχοντας σημαντική εμπειρία στις ξένες γλώσσες, αποφάσισα να αρχίσω Ιταλικά στην Ευρωδιάσταση. Αρχικά ακουγόταν δύσκολο να φτάσεις σε επίπεδο Β2 μέσα σε 9 μήνες. Όταν όμως ξεκίνησαν τα μαθήματα και με την πάροδο του χρόνου διαπίστωσα την πολύ καλή οργάνωση των σπουδών και την άριστη κατάρτιση των διδασκόντων, κατάλαβα ότι είναι απόλυτα εφικτός ο στόχος της εκμάθησης της γλώσσας και της απόκτησης του αντίστοιχου πτυχίου . Θα πρέπει εδώ να επισημάνω και τον απόλυτο επαγγελματισμό της γραμματείας, που είναι ένα πολύ βασικό στοιχείο για τη σωστή οργάνωση σε τμήματα Ενηλίκων. Παρακολουθώντας τα μαθήματα στην Ευρωδιάσταση , την συνιστώ ανεπιφύλακτα για τμήματα ενηλίκων.
![ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΠΑΣΤΑΘΗΣ](https://www.eurodiastasi.gr/wp-content/uploads/2021/12/stud-vasilis-papastathis-01-1024x256.jpg)